Biotek Лабораторија со намалена цена за тест за Корона

Драги пациенти и сограѓани, Во овие тешки услови за цел свет па и кај нас, ние Биотек Лабораторија се придруживме кон помош и поддршка на нашата земја со пожртвуваност но…

ПЗУ Др.Органџиски во периодот достапни за online консултации

Со ПЗУ Др.Органџиски можете да контактирате online на нивната facebook fan страна – https://www.facebook.com/Dr.Organdziski            

Мерки на претпазливост од пренос на Корона COVID-19 при влегување дома

————————————————————————————————————————————————-

Ако имате симптоми на КОРОНА вирус – јавете се кај Вашиот Матичен лекар!

Ако имате симптоми типични за коронавирус, како температура, треска, кашлица, отежнато дишење, јавете се кај вашиот матичен лекар. Јавете се телефонски, не одете директно во посета. Матичните лекари, преку епидемиолошка…

Внимателно со РЕЗОХИНОТ – има и несакани ефекти!

Резохинот има и несакани ефекти и не се користи кај пациенти со срцеви заболувања, дијабет, псоријаза и др. заболувања. Во никој случај не се зема на своја рака. Мора да…

Мартини Поликлиника

Нашата поликлиника ја основавме за да ви ја обезбедиме најдобрата нега преку професионален и непосреден однос меѓу лекарот и пациентот, на Вас и Вашите најмили да ви понудиме услуги и…

Лек против КОРОНА: Комбинација на лек против маларија и антибиотик ефикасна во лечењето на корона вирусот?

Кинеските и француските доктори тврдат дека комбинација од хидроксихлорoкинин, со кој се лечат заболените од маларија и антибиотикот азитромицин, кој се користи за лекување на дишните патишта и меките ткива…

Нови 29 заболени со COVID-19, вкупно 114 во Македонија

Во изминатото деноноќие се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата, и со ова бројката на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот, изнесува 114, објави министерот за…