Овошна кашичка од банана и авокадо

Утрото за нашите дечиња треба да започне со овошје. За денешниот утрински оброк, припремивме брза овошна кашичка на база на банана. Што ви е потребно: – 1 банана – половина авокади – 1/4  јаболко за посебен шмек – две лажици житарки Ставате во блендер, за 1 минута кашата е готова. На здравје, големи да растат24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Кашичка со цвекло и јаболко

Храната е многу важна за растот, здравјето и имунитетот на нашите дечиња. Денеска предлагаме кашичка со цвекло, кое дава многу придобивки за добра крвна слика и јаболка, која е едно од најкорисните овошја во исхраната. Приготвување: земете околу 50 грама цвекло, измијте го, насецкајте на тенки кругови ставете го цвеклото да се вари на тивок24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Можеби ве интересира?close