Garmin часовниците со функција Advanced Sleep Monitoring

Garmin announced Advanced Sleep Monitoring, an enhanced capability to more accurately identify sleep stages, last June. Developed against truth data generated by a clinical device, the feature is the result of a sleep study by Garmin Health conducted under the supervision of Dr. Suzanne Stevens, Director of the University of Kansas Medical Center (KUMC) Sleep Medicine Clinic with24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Активен животен стил? Мотивирајте се дополнително со GARMIN fenix

GARMIN fenix e серија smart мултиспорт часовници со GPS, апликации за спорт, fitness, outdoor, дневни активности, пулс, температура, компас, навигација, барометар … МОЌНА КОМБИНАЦИЈА ОД МНОГУ ИНФОРМАЦИИ И СТИЛ НА ВАШАТА РАКА! ЦЕНИ за моделите се од 29980 денари www.garmingps.mk/product/outdoor/fenix/ | 078 306 200 [viber & whatsapp]

GARMIN часовниците го следат Вашиот пулс 24/7

Се што треба да знаеш за твојот пулс Дури и ако не си атлетичар, спортист, натпреварувач, познавањето на својот пулс овозможува да си го одредиш својот фитнес степен, дури и да спречиш здравствени проблеми. Брзината на срцевиот ритам или “Пулс” е број на срцеви отчукувања во минута. Нормалниот пулс знае да варира од личност до24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Мерење на пулсот при физички активности

Рекреативно или професионално, при физички активности, нашиот пулс има поголема вредност за разлика од пулсот во мирување. За нашето здравје, а кај професионалнците и за постигнување најдобри резултати, добро е да ги следиме вредностите на пулсот во тек на физичките и спортски активности. Денеска тоа е многу едноставно со GARMIN smart часовниците со GPS и24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Престојот на планина позитивно влијае на расположението и на вашето здравје

Избегајте од секојдневието, гужвите и асфалтот. Престојот на планина позитивно влијае на расположението и на вашето здравје. За Вашиот удобен престој во планина ќе се погрижи Хотел Славија Хотел Славија имаме одлични цени за секого  – линк со информации – повеќе

Кашичка со цвекло и јаболко

Храната е многу важна за растот, здравјето и имунитетот на нашите дечиња. Денеска предлагаме кашичка со цвекло, кое дава многу придобивки за добра крвна слика и јаболка, која е едно од најкорисните овошја во исхраната. Приготвување: земете околу 50 грама цвекло, измијте го, насецкајте на тенки кругови ставете го цвеклото да се вари на тивок24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Попова Шапка – Нова Година во природа – добар избор за комплетно уживање

Хотел Славија, Попова Шапка Ве поканува новата 2017 година да ја дочекате во планински амбиент. Прославете, но и освежете го организмот. Чистиот планински воздух, прекрасните зимски пејсажи и традиционалната планинска кујна гарантираат одмор за душа и тело. Повелете … Информации на овој ЛИНК

Дознајте ја најдобрата заштита за Вашата кожа

Сонцето е добро за Вашето здравје, но долготрајното изложување без соодветна заштита може да биде штетно за Вашата кожа и истото предизвикува предвремена појава на брчки и флеки. Ова е познато како ,,фото стареење” и тоа е главната причина за стареење на кожата. Одговорете ги овие едноставни прашања за да дознаете како најдобро да се24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Пулсот е показател за нашата физичка и здравствена кондиција

Новите технологии ни овозможуваат многу придобивки во следењето на нашата физичка и здравствеба кондиција. Имавме прилика да тестираме GARMIN часовник кој помеѓу другите smart, fitness и sport апликации, 24 часа на ден го следи нашиот пулс. GARMIN smart часовниците, покрај многуте други sport & activity анализи, со интегриран сензор за пулс од рака – го24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Можеби ве интересира?close