Постот – позитивна терапија за организмот

Постот може да донесе многу предности за нашиот организам, и физички и психички. Со причина се нарекува “чудотворна терапија” бидејки листата на подобрувања во организмот кои ги носи постот и долга и разновидна. Помага кај алергии, артритис, проблеми со варењето, кожни проблеми, кардиоваскуларни болести, астма, карцином и други. Постот потекнува од сопствените механизми за оздравување24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Чистење на организмот

Постојано ви се спие, уморни сте, имате недостаток на енергија? Ова се знаци дека е време за чистење на телото! Чистењето на организмот може да ја врати енергијата и да ни го подобри здравјето, само треба да се посвети малку време и труд и гарантирано добивате добри резултати. Зошто треба да го чистиме организмот? Нашиот24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Викенд диета за детоксикација

Работната недела беше напорна? Воопшто не внимававте на храната, а тоа ви прави тешкотии во организмот? Еве предлог за два дена детокс режим на исхрана. Сабота Будење со 2,5 дл. млака вода За појадок – шолја зобни снегулки со една лажица ленено семе, 2 дл. млеко или јогурт, половина шолја зрнесто овошје (на пр. боровинка), 2,5 дл.24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Можеби ве интересира?close