Лимон и Лук против Маснотии и Холестерол

Природата, како и фармацевтската индустрија, на многу начини можат да ни помогнат за подобро здравје. Еве еден пример како против маснотиите и холестеролот со природни ресурси. Земаме 4 лимони и ги сечеме на кружни парчиња, гмечиме 2 главички бел лук. Ставаме се заедно во 2 литра вода и го оставаме да зоврие, а потоа го24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Викенд диета за детоксикација

Работната недела беше напорна? Воопшто не внимававте на храната, а тоа ви прави тешкотии во организмот? Еве предлог за два дена детокс режим на исхрана. Сабота Будење со 2,5 дл. млака вода За појадок – шолја зобни снегулки со една лажица ленено семе, 2 дл. млеко или јогурт, половина шолја зрнесто овошје (на пр. боровинка), 2,5 дл.24 Здравје е страница со совети и информации за Здрав Живот. www.24zdravje.com

Можеби ве интересира?close