Category Archives: Исхрана за деца

Овошна кашичка од банана и авокадо

Утрото за нашите дечиња треба да започне со овошје. За денешниот утрински оброк, припремивме брза овошна кашичка на база на банана. Што ви е потребно: – 1 банана – половина…

Кашичка со цвекло и јаболко

Храната е многу важна за растот, здравјето и имунитетот на нашите дечиња. Денеска предлагаме кашичка со цвекло, кое дава многу придобивки за добра крвна слика и јаболка, која е едно…