Велосипедски клуб АКТИВ – Струмица

Велосипедски Клуб АКТИВ Ул.Жртви на Фашизмот бр.28 Струмица e-mail: rvkaktiv@hotmail.com тел. 071/214-059 жиро сметка: 330100262310005 Капитал Банка

MC Running тим – Скопје

MC RUNNING TEAM” е група/тим на млади надежни атлетичари кои членуваат во АК Работнички.Работат и тренираат под тренерската палка на ветеранот во македонската атлетика Игор Јакимовски. Тимот брои вкупно 12…

NRC – NIKE + RUN CLUB = Nike школа за трчање

Љубители на трчањето чија цел е рекреативно или професионално да трчаат и да го прифатат здравиот начин како дел од својот живот. Долгорочната цел ќе биде секоја година во школата…

ENDURANCE.MK – ПОДОБРЕТЕ ЈА СВОЈАТА ФИЗИЧКА ПОДГОТВЕНОСТ, ТРЕНИРАЈТЕ СО ПРОФЕСИОНАЛНИ ИНСТРУКТОРИ

Endurance.mk Project е тимот кој е официјално ребрендиран во 2014та година. Инаку се работи за атлетскиот клуб ’Безбедност’ од Скопје, истиот оној кој ви ја нуди најмасовната атлетска крос кантри трка,…

Викенд во природа – благодет за нашето здравје – Молика – Пелистер

По повод 1-ви Мај, Ден на трудот, хотел Молика повторно Ве поканува на незаборавен аранжмански престој во хотелот Молика каде уште еднаш зеднички ќе уживаме во раскошното зеленило на моликовата…

Овошна кашичка од банана и авокадо

Утрото за нашите дечиња треба да започне со овошје. За денешниот утрински оброк, припремивме брза овошна кашичка на база на банана. Што ви е потребно: – 1 банана – половина…

Утрински овошен СМУТИ микс од Јаболка и додатоци –

Наутро е најважно на организмот да му дадеме состојки потребни за активен ден. Секако, овошјето е најдобар утрински енергенс. Денеска предлагаме мешавина, или како младите сакат да кажат, Смут 🙂…

Кашичка со цвекло и јаболко

Храната е многу важна за растот, здравјето и имунитетот на нашите дечиња. Денеска предлагаме кашичка со цвекло, кое дава многу придобивки за добра крвна слика и јаболка, која е едно…

Попова Шапка – Нова Година во природа – добар избор за комплетно уживање

Хотел Славија, Попова Шапка Ве поканува новата 2017 година да ја дочекате во планински амбиент. Прославете, но и освежете го организмот. Чистиот планински воздух, прекрасните зимски пејсажи и традиционалната планинска…